Kategorie

Producenci

www.iwiatromierz.pl
iwiatromierz.pl
Powiedzmy sobie szczerze Blokart nie jest produktem dla każdego. To nie jest produkt dla miłośników sportu ze szklanego ekranu czy wielbicieli swojej kanapy. To jest oferta dla ludzi aktywnych i z wyobraźnią.

Blokart to szybki i zgrabny żaglowóz pochodzący z Nowej Zelandii, wytwór konstruktorski Paula Becketta, zadebiutował na polskim rynku na targach Wiatr i Woda 2011 w Warszawie. 

Blokarty na światowym rynku pojawiły się 10 lat temu. Jest wynikiem wielu lat badań, testów zarówno konstrukcji jako całości jak i każdego z elementów. Blokart jest testowany nie tylko w zakresie wytrzymałości statycznej ale także na firmowym torze podczas ostrych jazd, jak i na niezliczonych regatach, mistrzostwach świata czy mistrzostwach europy.

Ponad 10 000 sprzedanych na świecie egzemplarzy i tyle samo zadowolonych Klientów powoduje że Blokart jest niekwestionowanym liderem landsailingu na świecie. Ten produkt we wszystkich wersjach od ponad roku jest dostępny w Polsce i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno żeglarzy jak i osób które dotychczas nie miały kontaktu z żeglarstwem w żadnej formie. 

Wszystkie oryginalne zestawy Blokart zgodne są z zasadą 1design. Oznacza to że nieważne kiedy i gdzie kupiłeś Blokart zawsze wygląda on tak samo. Różnią się detalami jak manetki, opony, kolor siedzenia oraz rodzajem stali z jakiej jest wykonany.  

Jak tym jeździć? Odpowiedź brzmi – szybko. Maksymalna odnotowana prędkość na lądzie to 120 km/h, rekord Polski osiągnięty na nieczynnym lotnisku wynosi ponad 93 km/h. Oczywiście, przy doskonałych warunkach. W normalnych okolicznościach wyciągnięcie prędkości 50-70 km/h z żagla 4,0 m2 czy 5,5 m2 nie jest wielkim wyczynem. Wszystko zależy od wagi i umiejętności (w tym odwagi) pilota, siły wiatru oraz podłoża, po którym przyszło nam jeździć.

Gdzie jeździć? Ta odpowiedź jest równie prosta jak odpowiedź na poprzednie pytanie: wszędzie. Na trawie, na piasku, na ubitej ziemi, na asfalcie, betonie, kostce brukowej, ba na lodzie nawet (kółka out, płozy in – bojer – ślizg lodowy gotowy w 4 minutę). Park, boisko sportowe, łąka, plaża, parking, lotnisko, zimą zamarznięte jezioro. Cokolwiek z twardą nawierzchnią, wystawione na wiatr i powierzchniowo większe od kortu tenisowego to idealny spot dla Blokart.

Jak żagiel będzie najbardziej odpowiedni dla mnie? To bardzo dobre pytanie. Poniżej znajdziesz tabelę ukazującą jaki należy wybrać żagiel przy określonej wadze pilota. Można założyć że interesujący Ciebie przedział wiatrowy to 5-15 węzłów. 

Wydawałoby się iż to kosztowne hobby. Jak się jednak zastanowisz zestaw Blokart to praktycznie jednorazowy wydatek - raz kupujesz zestaw i jeżeli nie zgubisz lub nie zniszczysz jakiegoś elementu to praktycznie nie masz kosztów dodatkowych.  W cenie zestawu trudno będzie Tobie kupić zestaw windsurfingowy wiodącej na rynku firmy. Do deski jeszcze dochodzi pianka, trapez, bagażnik dachowy i miejsce w domu do trzymania sprzętu. Jak to wszystko przemyśleć – wychodzi na Blokart-a. W przypadku Blokart-a nie musisz się zastanawiać czy Twoja deska jest jeszcze modna i czy w piance z przed 2 lat nadal jesteś trendy. Bloakart 1design daje wszystkim użytkownikom od 10 lat komfort i pewność że masz najwyższą światową jakość od zakupu na zawsze. 

Masz pytania, nie dziwię się, Blokart to nowość na naszym rynku a i wydatek musi zostać odpowiednio przemyślany. Dlatego właśnie w dziale "Faq" znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane nam pytania.


Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie